Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım Oldu

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım Oldu

Cisco, Türkiye’de büyümeyi yeni genel müdürü ile sürdürecek

Cisco Türkiye’nin başına Cenk Kıvılcım geçiyor

Cisco, Türkiye’deki faaliyetlerinin başına Genel Müdür olarak Cenk Kıvılcım’ı atadığını duyurdu. Cisco Orta Doğu liderlik ekibinin bir üyesi olacak olan Kıvılcım, Cisco Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya/BDT ülkeleri (EMEAR) bölgesi kapsamındaki gelişmekte olan pazarlardan Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı Mike Weston’a emrindeki çalışacak.

Cenk Kıvılcım, Cisco’ya katılmadan önce Alcatel Lucent bünyesinde ALU Teletaş Başkanı ve Türkiye ile Azerbaycan Ülke Grubu Lideri olarak görev yapıyordu. 15 yılı aşkın bir süre ALU bünyesinde Gana ve Nijerya Genel Müdürü, Güney ve Doğu Afrika ile Hint Okyanusu Carrier Satış Direktörü, Avrupa ve Güney İhracat, Erişim ve Data Direktörü gibi görevler üstlenen tecrübeli bilişim yöneticisi Cenk Kıvılcım, kariyerine Siemens’te başlamıştı.

TÜBİSAD, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesi olan Cenk Kıvılcım, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden iftihar derecesiyle mezun olduktan sonradan INSEAD ve Manchester Business School’da yüksek lisans dereceleri aldı.

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, yeni görevi hakkında: “Türkiye’nin önemli destekçilerinden biri olan Cisco’nun bu bölgedeki faaliyetlerini yürütme ve hedeflerini bir sonraki adıma taşıma görevini üstlenmekten büyük mutluluk duyuyorum. Hükümetin ülkenin dönüşümüne olan odağını artırması ve toplumsal değişime sürat vermesinin Teknoloji alanında artma olarak yansıdığı kayda değer bir dönemden geçiyoruz. Cisco’nun hedefi ayrıca özel sektör keza de halk kuruluşlarını destekleyerek bu sosyal evrimin bir parçası edinmek. Bunun bir parçası elde etmek için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.

Cisco Orta Doğu Başkan Yardımcısı Mike Weston, Cenk Kıvılcım’ın yeni görevi hakkında: “Cisco Orta Doğu Liderlik Ekibi’ne Cenk gibi yeni bir üyemizin katılmasından mutluluk duyuyorum. Cenk’in sahip olduğu BT birikimi, milletlerarası profesyonel bilgisi, idare becerileri ve doğaüstü enerji ile Türkiye’deki ekibimiz seri ve başarılı bir serüvene atılıyor. Her Şeyin İnterneti (IoE) çağında karşımıza meydana çıkan kayda değer fırsatlardan yararlanırken Cenk’in becerileri Cisco’ya büyük katkı sağlayacak. Önderlik pozisyonunu güçlendirip; bulut, mobilite, veri ve emniyet gibi alanlarda manâlı pazar dönüşümlerinden yola çıkarak müşterilerimizin en büyük sorunlarını çözmeye odaklanırken, Cenk’in tecrübeleri ve liderliği Türkiye’de hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak.

Bu yazı senden önce 127 kez okundu.

Yorum Yap