Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
Birincil ağ bağlantılı fitness sistemi

Birincil ağ bağlantılı fitness sistemi

HTC’den dünyanın birincil ağ bağlantılı fitness sistemi: UA HealthBox

HTC, meşhur spor markası Under Armour işbirliği ile ağ bağlantılı birincil fitness sistemi UA HealthBox’ı tanıttı. Afiyet ve zindeliğin en kayda değer inşa taşları olan uyku, hareket ve beslenmeyi ölçen ve peşine düşüp takip eden UA HealthBox HTC kadar tasarlandı. UA Record uygulamasıyla çalışan UA HealthBox, içinden meydana çıkan UA Band, UA Heart Rate ve UA Scale cihazlarıyla sağlığını korumak ve formunu iyileştirmek isteyenlere bireysel bilgiler sağlayarak performanslarını yükseltmelerine imkan tanıyor.

 

“UA HealthBox sistemi, kullanıcıların sağlığını ve formunu daha iyi yönetebilmeleri için ihtiyaç duyduğu her şeyi içinde barındırıyor” diyen HTC Mahsul Direktörü Wolfgang Muller sözlerini şöyle sürdürdü: “HTC’de tasarım kültürümüzün ayrılmaz bir parçası. DNA’mızda, ürettiğimiz ürünlerin hem iç keza de dış tasarımına odaklanmak var. Günün her derhal, kapsamlı bir temas sistemiyle kolaylıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanan UA HealthBox, ister üstteki düzey bir sporcu olun, ister sadece dinç yaşamak isteyen bir kullanıcı, sunduğu eksiksiz ekipmanlarla gereklilik duyulan bütün bilgileri ve motivasyonu sunan tek sistem olarak öne çıkıyor.”

 

Fitness hiç bu kadar zeki olmamıştı

Yalnızca spor yaparken yok, günün her hemen kullanılabilecek şekilde tasarlanan UA Band, günlük faaliyetleri, egzersizleri ve uykuyu peşine düşüp takip edebiliyor. Cihazın bütün gün aktivite kayıt özelliği, jurnal performansı derhal yoklama etme olanağı sunuyor. UA Band’ın dış yüzeyinde bulunan ekran, kullanılmadığı vakit uyku modunda gizlenebiliyor. Alıştırma anındaki ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanan bant, alıştırma esnasında UA Heart Rate ile eşleşerek kalp atım hızını gösteren bir LED ekranın da yer aldığı gelişmiş egzersiz moduna geçiyor. UA Band, iç kısmı kırmızı, dışı siyah özel tasarımıyla bununla beraber terin emilmesini sağlayarak konforlu bir başvuru vaat ediyor.

UA Heart Rate, yenilikçi “mikro kopça teknolojisi” ile çalışma esnasında varlığı fark edilmeyecek şekilde tasarlanan kompakt bir yürek atım hızı ölçüm monitörü. Göğüs kayışı ve çıkartılabilir sensörü, kullanıcıların egzersizin yoğunluğunu peşine düşüp takip etmesini sağlayarak daha zekice ve verimli bir şekilde spor yapmalarına asistan oluyor. UA Heart Rate, en yoğun egzersizler sırasında bile yakılan kalori miktarını kusursuz şekilde hesaplayabiliyor. UA Record uygulamasıyla senkronize kullanılabilen UA Heart Rate nabız aralıklarının kişiselleştirebilmesine de imkan veriyor.

UA Scale ise, ikonik yuvarlak tasarımı ile ön plana çıkan Wi-Fi özellikli bir ağırlık. Cihaz, tartma ve cisim yağı yüzdesi ölçümünü ihtimal tanıyan gelişmiş iletken badana teknolojisine sahip cam bir levhadan yararlanıyor. Camın arkasındaki gizli LED ekran kullanılmadığında otomatik olarak kayboluyor. Sekiz farklı kullanıcının bilgilerini saklayabilen UA Scale, UA Record uygulaması ile birlikte, genel panelde bulunan tartı göstergesi bir uçtan bir uca kullanıcıların kendileri ile ilgili değişimleri izlemesine imkan veriyor

Ön siparişler başladı

22 Ocak’tan itibaren başlangıçta ABD’de satışa sunulacak olan UA HealthBox’ın ön siparişleri, bugünden itibaren www.HTC.com ve www.UA.com adreslerinden verilebilecek.UA HealthBox (UA Band, UA Heart Rate, UA Scale dahil) 400 ABD dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak. UA HealthBox’ın arasında Türkiye’nin de bulunduğu milletlerarası pazarlara ise 2016 yılı içerisinde sunulması planlanıyor.

Bu yazı senden önce 120 kez okundu.

Yorum Yap