Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
ASUS GTX 780 Ti Ekran Kartı

ASUS GTX 780 Ti Ekran Kartı

NVIDIA’nın en güçlü grafik işlemcilerinden birine sahip olan ASUS GeForce GTX 780 Ti resmi olarak duyuruldu.

ASUS’a özgü GPU Tweak arabulucu, %25 daha fazla CUDA çekirdeği, PhysX ve TXAA teknolojileri sayesinde GTX 780 Ti daha seri, daha akıcı ve net görüntüler sunuyor

ASUS, yepyeni grafik işlemci GeForce® GTX 780 Ti ve ASUS’a özgü GPU Tweak teknolojisi ile donatılan yeni Ekran Kartı GTX 780 Ti’ı tanıttı.

GeForce GTX 780 Ti GPU’nun sahip olduğu %25 daha fazla CUDA (Compute Unified Device Architecture) çekirdeği ve 928 MHz’e arttırılmış saat hızı tamamen ASUS GTX 780 Ti öncellerine kıyasla çok daha üstün bir oyun performansı sunuyor.

ASUS’a Özgü Teknolojilerle GTX 780 Ti’ye Özel Performans
GTX 780 Ti, ASUS ekran kartlarına özgü GPU Tweak aracı ile donatıldı. Bu kullanımı kolay araç doğruca kullanıcılar GTX 780 Ti’dan en iyi performansı almalarını sağlayacak birçok eşsiz ayara erişebiliyorlar. Grafik işlemci ile video-bellek için voltaj ve saat hızlarına, soğutma fanı hızlarına ve zorlama tüketimi eşik değerlerine gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilme bu ayarlardan yalnızca birkaçı. Bu sayede hız aşırtma yerine getirmek hem daha basit hem de daha güvenli ülkü geliyor.

Ayrıca, GPU Tweak Streaming arabulucu tamamen kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; bu nedenle diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Bir De, streaming penceresine başlık, kayan metin, fotoğraf ve webcam görüntüleri de eklemek muhtemel.

En Yeni Teknolojiler ile Daha Seri, Daha Akıcı ve Net Grafikler

ASUS GTX 780 Ti, en iyi oyun deneyimini sunan daha seri, daha akan ve net grafikler için en son teknolojiler ve yenilikler ile donatıldı.

NVIDIA® GPU Boost 2.0, GTX 780 Ti’ın saat hızını üst seviyeye çıkarırken şiddet ve sıcaklık üstünde bütün denetim imkanı sağlıyor; daha iyi bir oyun deneyimi için daha seri görseller sunuyor.

Hakiki hayattaki bedensel etkileşimlerin daha gerçekçi bir simülasyonu için NVIDIA PhysX® ile donatılan GTX 780 Ti ayrıca Hollywood tarzı bir özel efekt olan NVIDIA TXAA™ geçici anti-aliasing teknolojisi ile daha akan ve net grafikler elde edilmesini sağlıyor. Yeni ekran kartında bulunan GeForce ShadowPlay tescil aracı ise kullanıcıların oyunlarındaki en gurur verici anları Ultra High Definition (UHD/4K) çözünürlükte yakalayabilmelerine ihtimal veriyor.

Yüksek Kapasiteli Hafıza ile En Yüksek Detaylar İçin Geliştirildi

ASUS GTX 780 Ti, oyunseverlerin eğlencelerini en üst seviyeye dahil etmemek için 3GB ultra seri GDDR5 bellek ile donatıldı. Grafik işlemci üzerinde mozaik şemaya izin vermesi baştan sona oyun görüntülerine fazla daha pozitif ve detaylı geometriler eklenebilmesini sağlayan DirectX 11.2 standardı ile karakterler, gişe rekorları kıran filmlere muhalif olacak dek detaylı bir şekilde hayat buluyor.

ASUS GTX 780 Ti, dahili NVIDIA 3D Vision Surround teknolojisi baştan sona çoklu ekran desteği sunuyor, böylece oyuncular, oyun dünyalarını üç ekrana sığacak şekilde yansıtırken dördüncü bir ekranı chat ya da web tarama gibi öteki görevler için kullanabilecekler.

SATIŞ YERLERİ VE FİYAT
ASUS GTX 780 Ti ekran kartı, 7 Kasım 2013 tarihinde dünya çapında satışa sunulacak.     

ASUS GTX 780 Ti Ekran Kartı TEKNİK ÖZELLİKLERİ    
•    NVIDIA GeForce® GTX™ 780 Ti
•    PCI Express® 3.0
•    OpenGL® 4.4
•    3072MB GDDR5 Bellek
•    928MHz çekirdek hızı (arttırılmış)
•    2880 CUDA çekirdekler (stream işlemciler)
•    7000MHz (1750MHz GDDR5) hafıza hızı
•    DVI-/DVI-D çıkışı
•    HDMI çıkışı
•    DisplayPort çıkışı   

Bu yazı senden önce 160 kez okundu.

Yorum Yap