Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
ASUS Ares III

ASUS Ares III

Dünyanın en seri suyla soğutulan çift R9 290X oyun ekran kartı, 4K/UHD ultra yüksek çözünürlükte GTX Titan Z’den %15 daha süratli çalışıyor

ASUS’tan Dünyanın En Seri Ekran Kartı: ARES III

ASUS Republic of Gamers, Ares III’ü Sunar

Dünyanın en çabuk suyla soğutulan çift R9 290X oyun ekran kartı, 4K/UHD ultra yüksek çözünürlükte GTX Titan Z’den %15 daha süratli çalışıyor

ASUS Republic of Gamers (ROG) sınırlı sayıda satışa sunulan Ares III’ü tanıttı. Dünyanın en hızlı suyla soğutulan oyun Ekran Kartı unvanına sahip Ares III, tek yuvalı ince bir tasarım içeriyor. Hızı 1030MHz’e çıkarılmış çift AMD Radeon™ Hawaii XT R9 290X GPU ve 5000MHz saat hızına sahip 8GB GDDR5 hafıza ile donatılan ROG Ares III’in performansı ışık hızına ulaşıyor. Bu canavar, 3DMark Fire Strike Extreme testinde %15 daha hızlı performans gösteriyor ve Battlefield 4™ oyununu 4K UHD çözünürlükte (3840×2160) GTX™ Titan Z’den %33 daha yüksek kare hızında çalıştırıyor.

El ile oyulmuş bir ILAVE su soğutma bloku taşıyan ROG Ares III, suyla soğutulan birinci derslik tasarımı doğruca referans alınan R9 295X2’den %25 daha düşük sıcaklıklar sunuyor. Daha gelişmiş soğutma ve sağlamlık sağlaması için ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenlerle donatılan ROG Ares III, sürat aşırtma ve çevrimiçi akış için basit olduğu kadar elastik başvuru seçenekleri de sunan GPU Tweak arabulucu ile birlikte geliyor.

İncelikli bir teknik taşıyan sınırlı sayıda kart

Detaylara yakından uyarı edilerek dikkatle geliştirilen ve titizlikle üretilen ROG Ares III, ince yapısı ve karta hassas biçimde uyması için el ile oyulan ET su soğutma bloku gibi birinci derslik tasarım öğeleri içeriyor. Suyla soğutulan bu üstün ekran kartı, referans alınan R9 295X2’den %25 daha soğuk çalışıyor. ROG Ares III, Fire Strike Extreme benchmark’ında 4K UHD (3840×2160) çözünürlükte GTX Titan Z’den %15 daha süratli çalışıyor ve Battlefield 4’ü %33 daha yüksek kare hızı ile çalıştırıyor.

ayrı olarak numaralandırılmış olarak yalnızca 500 adet üretilecek olan ROG Ares III, koleksiyonerler için ideal bir tutam olmaya aday.

Siyah metalik kapasitörler ve 16 fazlı Super Alloy Power ile Digi+ VRM

ROG Ares III, 16 fazlı beton çekirdek baskı tasarımı ile Digi+ voltaj düzenleyici modül (VRM) ve Japon yapımı 10K siyah metalik kapasitörler bir uçtan bir uca referans tasarım olan 12 fazlı Radeon R9 295X2’ye kıyasla egzersiz gürültüsünü %30 azaltırken dikkat distribütör uğultu ve vızıltılar oluşturmadan enerji verimliliğini de %15 arttırıyor. Dahası, Digi+ VRM voltaj modülasyon toleransını, genel kararlılığı ve sürat aşırtma potansiyelini de arttırıyor.

ROG temalı GPU Tweak ve canlı akıntı aracı

ROG Ares III’te ekran kartınızdan en iyi performansı alabilmenizi sağlayan ASUS’a özgü bir vasıta olan GPU Tweak de yer alıyor. Kullanımı kolay arayüzü bir uçtan bir uca saat hızları, voltajlar, fan performansı ve fazla daha fazlasına reel zamanlı olarak ince ayar yapabilmenizi karşılayan GPU Tweak, hız aşırtmayı daha kolay ve güvenli ülkü getiriyor.

Bir De GPU Tweak’in akıntı aracı tamamen ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabilirsiniz; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebilirler. Dahası, akıntı penceresine başlık, kayan metin, fotoğraf ve webcam görüntüleri de eklemek olası.

Asus Ares III Teknik Özellikleri

Model adı  
ARESIII-8GD5
Grafik motoru
AMD Radeon R9 290X x2
Veri yolu standardı
PCI Express® 3.0
OpenGL®
OpenGL 4.4
Video belleği
8GB GDDR5
mikro SD
Motor hızı
1030MHz
Bellek hızı
5000MHz
Bellek arayüzü
512-bit x2
mikro SD
Dijital maks çözünürlük
4096 X 2160
DVI çıkışı
1x Yerel Dual-link DVI-D
HDMI çıkışı
1x Lokal HDMI
HDCP uyumluluğu
Var
DisplayPort
1x Lokal DisplayPort 1.2
Pakete dahil adaptörler/kablolar
3x Zor kablosu
1x AMD Radeon Gold Reward oyun kuponu
2x G1/4 vida dişli bağlantısı
1x ROG 8GB USB flaş sürücü
Yazılım
ASUS araçları ve sürücüsü
GPU Tweak
Boyutlar
5,67 x 11,81in

 

Bu yazı senden önce 134 kez okundu.

Yorum Yap