Advertising
Donanım 30 Kasım 2016, 02:34
Apple iPhone 8 için 10’dan fazla öbür prototip hazırladı

Apple iPhone 8 için 10’dan fazla öbür prototip hazırladı

iPhone 8 hemen şimdi ufukta bile görünmüş değil. Ancak aygıt için söylenti kazanı uzun süredir kaynıyor. Bu kazanın altına en son odun atan ise The Wall Street Journal oldu. Gazetede bulunan habere göre, Apple iPhone 8 için 10 farklı prototip hazırladı. Bu prototiplerden birinde kavisli OLED ekranın bulunduğu söyleniyor.

The Wall Street Journal’da bulunan habere tarafından, Apple bileşen tedarikçilerinden ince OLED panellerinin üretimini artırmalarını ve Samsung’unkinden daha yüksek çözünürlüklü ekranlar geliştirmelerini istedi. Örneğin, Samsung Galaxy S7 edge‘de 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü kavisli ekran bulunuyor. Apple’ın bu çözünürlüğün üstüne çıkma arzusu kulağa epey çılgınca geliyor.

Bu kavisli ekranlardan bazılarının Samsung Display tarafından yapılmış olabileceği söyleniyor. Samsung, Apple’ın en kayda değer bileşen tedarikçilerinden biri olduğu için bu duruma öyle de şaşırmamak gerekiyor. Güney Koreli şirket, hali hazırda iPhone 7’de kullanılan belleklerin de üretimini gerçekleştirmişti.

Kavisli ekranlı model, Apple’ın iPhone 8 için hazırladığı 10’dan artı prototipin sadece biri. Cupertino merkezli şirketin kavisli ekran konusundaki kararı henüz netleşmişe benzemiyor. Ancak kavisli ekranlı iPhone 8’in teknoloji dünyasında coşku uyandıracağını söylemek böylece yanlış olmayacaktır.

Apple iPhone 8 kavisli ekran sebebiyle selefinden daha yüksek bir fiyat etiketi taşıyabilir

Kavisli OLED ekran tercihi, iPhone 8’i seleflerinden daha pahalı satılan bir cihaza dönüştürebilir. Kavisi OLED panellerinin standart IPS LCD panellerine kıyasla daha fiyatı yüksek olması bile böyle bir öngörüde bulunmak için yeterli oluyor. Bugüne kadar meydana çıkan dedikodular ışığında 5.5 inç iPhone’un kavisli versiyonunun üretilmesi mümkün görünüyor.

KAYNAK

THE WALL STREET JOURNAL

Bu yazı senden önce 106 kez okundu.

Yorum Yap