Advertising
Donanım 5 Ocak 2017, 13:53
Anakart üreticileri AMD Ryzen ve x370 çipsetinden ümit verici

Anakart üreticileri AMD Ryzen ve x370 çipsetinden ümit verici

 

 
 Digitimes’ın röportajına kadar anakart üreticileri AMD’nin 2017’de satışa sunacağı X370 çipsetli anakartlar ve Ryzen işlemcilerden fiyat/performans oranı konusunda oldukça umutlular.
 

 AMD Ryzen ve X370 çipset

 14nm Ryzen işlemciler ve X370 çipsetli anakartlar 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Anakrt üreticilerinden gelen haberlere tarafından Şubat sonunda yeni platformun ayrıntılı tanıtımı yapılacak ve Mart ayı içerisinde dünya çapında hacimli sevkiyatı yapılacak. Fiyat/ Performans oranının yüksek olacağı konusunda yetişkinlik anlaşmaya varılmış durumda. 
 
 Ayrıca Bkz.Tesla otoyolda gerçekleşen kazayı önceden tahmin ederek sürücünün hayatını kurtardı
 
 aynı zamanda kaynaklara göre AMD’nin tüm bir platform olarak daha popüler olacağı ve Polaris tabanlı GPU’lara ve Vega GPU’lara talebin de artacağı düşünülüyor. Ryzen işlemciler GlobalFoundries göre 14nm FinFET yöntemiyle üretilecek ve 2017 yılının ilk yarısı bitmeden portatif bilgisayarlarda da görebileceğiz.
 
AMD’nin Polaris tabanlı ekran kartları da satışlar konusunda üreticileri memnun etmiş gözüküyor. %30’u geçen pazar payı ile birlikte 2017 yılı içerisinde bu oranı %40 seviyesine çıkarmayı hedefliyorlar.
 

Bu yazı senden önce 165 kez okundu.

Yorum Yap