Advertising
Donanım 30 Kasım 2016, 15:37
4 slot kaplayan GTX 1080 grafik kartı!

4 slot kaplayan GTX 1080 grafik kartı!

Colorful konut sahipliğinde gerçekleştirilen Colorful Games Union 2016 (CGU 2016) etkinliğinde yepyeni donanımların tanıtımına da yer verdi. Anakart ve SSD’lerin yanı sıra esas dikkat çekmeyi başaran mahsul ise, 4 slot kaplayan dev bir iGame grafik kartı oldu.

GPU satışları ne durumda?

Yeni yapılan bir araştırma, son çeyrekteki toplam GPU satışlarının ne durumda olduğunu ortaya…

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartı özellikleri

Sınıfının zirvesindeki Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartı, ilk bakışta form faktörüyle akılları tekrar almayı başarıyor. 4 slot tasarımına sahip ekran kartının boost hızı 1936MHz değerine ulaşırken, üzerindeki heybetli soğutma sistemi tamamen kart ısınma sorunuyla karşılaşmıyor.

Üst kadar üçlü fan soğutucuya yer bahşedilen grafik kartı istendiğinde sökülebilen pleksi arkadaki plaka/su bloğuna da sahip. Bu anlamda hibrit bir grafik kartı olan iGame GTX 1080 KUDAN, sunduğu bu esneklikle de beğeni topluyor.

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN öncesinde Nisan ayında meydana çıkan iGame GTX 980 Ti KUDAN grafik kartının ise 3 slot kaplayan bir yapıda olduğunu hatırlatalım. öte yandan bu kartta su soğutma ve üçlü fan kurulumu bütünleşik olarak gelmekteydi.

Dev grafik kartı üstünde özel bir OC (hız aşırtma) tuşuna da yer verilmiş. Bu tuş bir uçtan bir uca ekran kartının ayrı BIOS’ları arasında geçiş yapılabiliyor. Bu BIOS geçişi soğutma geçişleri veya oyun oynama/hız aşırtma modları arasında geçişe olanak sağlayabiliyor.

Colorful iGame GTX 1080 KUDAN grafik kartının çıkış tarihi ve fiyatı hakkında az önce herhangi bir veri verilmiş değil. öte taraftan beklentiler, grafik kartının bu yılın sonlarında ya da gelecek yılın başlarında geleceği yönünde. Fiyatın ise pek de ucuz olacağını tahmin etmiyoruz.

:: Colorful iGame GTX 1080 KUDAN’ın soğutma yetenekleri sizce abartılı mı?

SDN

Bu yazı senden önce 178 kez okundu.

Yorum Yap