Advertising
Donanım 9 Ocak 2017, 08:56
3 Boyutlu Yüz Tarama Aparatı Tanıtıldı

3 Boyutlu Yüz Tarama Aparatı Tanıtıldı

3 Boyutlu Yüz Tarama Aparatı Tanıtıldı

2017 dahilinde yapılan tanıtımlar oldukça önemli güncellemeleri sunuyor. Bilhassa Bellus3D olarak adlandırılan tarayıcı, şahısların 3 boyutlu bir şekilde yüz taramasını gerçekleştiriyor. Özel kamera sistemleri üzerinden yapılan bu taramalarda şahısların 3 boyutlu görüntüleri mobil cihazlara aktarılabiliyor. Android işletim sistemleriyle ahenkli olan tarayıcı telefonun üstteki bölümüne takılarak telefon ile yerinde bir şekilde kullanılabiliyor.

20 Saniyede Işlem Cilalı!

Telefona takıldıktan sonra şahısların 3 boyutlu bir şekilde bakış alabilmesi için yaklaşık 20 saniye gibi bir zaman yeterli oluyor. Tarama işlemleri tamamlandıktan sonra ise telefon dosyaları içinden gösterme alınabiliyor.

3 boyutlu projeler ya da ayrı üç boyutlu teknolojilerde kullanılabilecek olan bu tarama işlemleri bilhassa bu alanda faaliyet belirten geliştiriciler için de çekici bir seçenek yaratıyor. Bu nitelik baştan sona kişilerin öbür bir aygıt veya ürünü kullanması ortadan kaldırıldığı gibi üç boyutlu tarayıcılardan elde edilecek görüntüler bir uçtan bir uca çeşitli çalışmalarda bu özellikler kullanılabilecek.

Dahası performansın oldukça yüksek olması da işleri çok daha kolay bir ülkü getiriyor. Tarayıcının piyasa fiyatı ise 300 dolar. 2017’de piyasaya sunulacak olan tarayıcının oldukça alaka çekmesi, yüksek satmak rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Bu yazı senden önce 133 kez okundu.

Yorum Yap